Немає ніякої надзвичайної кліматичної ситуації

Глобальна мережа з

1915

вчених і спеціалістів підготувала це термінове повідомлення. Наука про клімат має бути менш політичною, тоді як кліматична політика має бути більш науковою. Вчені повинні відкрито говорити про невизначеності та перебільшення у своїх прогнозах щодо глобального потепління, тоді як політики повинні безпристрасно підраховувати реальні витрати, а також вдавані переваги своїх політичних заходів.

Причиною потепління є як природні, так і антропогенні фактори

Геологічний архів показує, що клімат Землі змінювався протягом усього часу існування планети. Існували  природні холодні та теплі фази. Малий льодовиковий період закінчився лише в 1850 році. Тому не дивно, що зараз ми переживаємо період потепління.

Потепління відбувається набагато повільніше, ніж прогнозувалося

Світове потепління виявилось вдвічі менше, ніж прогнозує IPCC на основі змодельованого антропогенного впливу та радіаційного дисбалансу. Це говорить нам про те, що ми далекі від розуміння змін клімату.

Кліматична політика спирається на неадекватні моделі

Кліматичні моделі мають багато недоліків і аж ніяк не є правдоподібними інструментами глобальної політики. Вони перебільшують ефект парникових газів, таких як CO2. Крім того, вони ігнорують той факт, що збагачення атмосфери CO2 є корисним.

CO2 – рослинна їжа, основа всього живого на Землі

CO2 не є забруднювачем. Цей газ важливий для всього живого на Землі. Фотосинтез – це благо. Більше CO2 корисно для природи, озеленюючи Землю: додатковий CO2 у повітрі сприяв зростанню світової рослинної біомаси. Він також корисний для сільського господарства, збільшуючи врожайність сільськогосподарських культур в усьому світі.

Глобальне потепління не призвело до збільшення стихійних лих

Немає статистичних доказів того, що глобальне потепління посилює урагани, повені, посухи та подібні стихійні лиха або робить їх частішими. Однак існує багато доказів того, що заходи щодо зменшення викидів CO2 настільки ж шкідливі, наскільки й дорогі.

Кліматична політика повинна поважати наукові та економічні реалії

Немає надзвичайної кліматичної ситуації. Тому приводів для паніки та тривоги немає. Ми рішуче виступаємо проти шкідливої ​​та нереалістичної політики нульового викиду CO2, запропонованої до 2050 року. Якщо з’являться кращі підходи, а вони точно з’являться, у нас буде достатньо часу для роздумів і адаптації. Метою глобальної політики має бути «процвітання для всіх» шляхом забезпечення надійної та доступної енергії в будь-який час. У процвітаючому суспільстві чоловіки та жінки добре освічені, народжуваність низька, а люди піклуються про навколишнє середовище.

Підписант

1. Vsevolod Lozitsky, DrSci, Astronomical Observatory of Taras Shevchenko National University of Kyiv, expert in area of solar physics, solar activity and magnetic field, as well as solar-terrestrial connections
2. Irina Vasiljeva CSc, Research Fellow at the Main Astronomical Observatory of National Academy of Science of Ukraine, research interests include solar physics